Avukat Nuri DOĞAN

Home » Avukat Nuri DOĞAN

Av. Nuri DOĞAN, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra bir süre farklı hukuk bürolarında çalışarak tecrübe kazandı. 2011 yılından beri bağımsız çalışmaktadır..

Hukuk hizmeti ile ilgili temel ilkelerimiz;

Herhangi bir dosyada, her şeyin önünde kaç para kazanacağımızı değil; müvekkilimize nasıl bir katkı sunabileceğimizi düşünürüz.

Uzlaşmayı en iyi mahkeme kararının bile üzerinde tutarız. Bu çerçevede, uzlaşma ile halledilmesi mümkün olan bir uyuşmazlığın mahkemeye intikal etmemesi hususunda müvekkilimizi yönlendiririz. Böylelikle müvekkillerimizin, sonucunda verilecek karar ile ilgili %100 garantisi bulunmayan ve çok uzun süren mahkeme süreçlerinden kötü etkilenmesinin önüne geçeriz. Bu husustaki bakış açımız ‘‘her şeye rağmen uzlaşma’’ değil; ‘‘mümkünse uzlaşma’’dır. Küçük fedakârlıklarla meseleyi uzlaşarak çözmek mümkünse uzun süre mahkemelerde mücadele etmek, masraf etmek, sürecin sıkıntı ve stresine katlanmak gereksizdir.

Bilmediğimiz bir konuda ve çalışmadığımız bir alanda dosya kabul etmeyiz.

Her bir dosyayı, konusunda uzman hukukçularla istişare eder, atacağımız her adımın karşı adımını hesaplayarak hareket ederiz.

Avukat müdahalesinin müvekkilimize bir faydası olmayacağını sezdiğimiz dosyaya kesinlikle müdahil olmayız.

Taraf olduğumuz bütün davalarda benzer konularda geçmişte (özellikle yüksek mahkemeler tarafından verilmiş) emsal kararlar üzerinden derinlemesine araştırma yaparak analizler yapar, konusunda uzman hukukçularla istişare ettikten sonra hareket ederiz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?Gönder